FBI, Trump’ı Öldürmek mi İstedi?

"FBI, Başkan Trump’ı öldürmeyi planlıyordu ve buna yeşil ışık yaktılar."

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

ABD Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyesi Marjorie Taylor Greene, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ajanlarının eski Başkan Donald Trump’ı, iki yıl önce Florida’daki Mar-A-Lago malikanesine düzenlediği baskın sırada öldürmeyi planladığını ileri sürdü.

Greene, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, 8 Ağustos 2022’de eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Florida’da bulunan Mar-A-Lago malikanesine düzenlenen baskın sırasında FBI ajanlarının üzerinde silah bulunduğu ve ajanların silah kullanma yetkisine sahip olduğu yönündeki haberi değerlendirdi.

Kongre üyesi, “(ABD Başkanı Joe) Biden’in Adalet Bakanlığı ve FBI, Başkan Trump’ı öldürmeyi planlıyordu ve buna yeşil ışık yaktılar. Cumhuriyetçiler bu konuda ne yapacak?” diye yazdı.

FBI ajanlarının, Mar-A-Lago malikanesine baskın sırasında silah kullanma yetkisine sahip olduğu yönündeki habere tepki verenlerden biri de Trump’ın kendisi oldu.
Trump, sahip olduğu Truth Social sosyal medya platformundaki hesabından yaptığı paylaşımda, mevcut Başkan Joe Biden’ı suçlayarak şunu yazdı:

Artık Joe Biden'ın demokrasi için büyük bir tehdit olduğunu kesinlikle biliyoruz. Biden, zihinsel olarak görev yapmaya uygun değil.

Öte yandan FBI, baskın ve arama sırasında ajanlara silah kullanma yetkisinin verilmesinin standart protokol olduğunu kaydetti. Sputnik’in konuyla ilgili yönelttiği soruya bürodan gelen cevapta, “FBI bu arama sırasında standart protokolü izledi. Bunu tüm arama emirlerinde yapıyoruz. Bu protokol, ölümcül güç kullanımını sınırlamaya yönelik standart kuralları da içeriyor” ifadesine yer verildi.

FBI ajanları, Trump’ın Beyaz Saray’daki görevi sırasında gizli bilgileri yasadışı olarak Florida’daki ikametgahına götürmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, 8 Ağustos 2022’de Mar-A-Lago malikanesine baskın düzenleyerek arama inceleme çalışmalarını gerçekleştirmişti. Baskın sırasında Trump’ın malikânede olmadığı bildirilmişti.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz