Macron'dan Netanyahu'ya 'Savaş Suçu' Uyarısı!

Fransa Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanı Macron, Filistinlilerin zorla yerinden edilmesinin "savaş suçu" teşkil edebileceği konusunda uyar

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Fransa Cumhurbaşkanı Cumhurbaşkanı Macron, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya Gazze'deki Filistinlilerin zorla yerinden edilmesinin bir savaş suçu olabileceği uyarısında bulundu ve Refah'ta herhangi bir askeri operasyona karşı olduğunu belirtti.

Filistinlilerin zorla yerinden edilmesinin "savaş suçu" teşkil edebileceği konusunda uyararak, Fransa’nın BM Güvenlik Konseyi'ne Gazze’de "acil ve kalıcı bir ateşkes" çağrısında bulunan karar tasarısı sunmayı planladığını açıkladı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu telefonda görüştü. Görüşmede Macron, Netanyahu’ya Gazze Şeridi’nin Refah kentindeki Filistinlilerin zorla yerinden edilmesinin "savaş suçu" teşkil edebileceği konusunda uyarıda bulunarak, Refah’a yönelik herhangi bir askeri operasyona karşı olduğunu yineledi.

FRANSA, BM GÜVENLİK KONSEYİ'NE "ACİL VE KALICI BİR ATEŞKES" ÇAĞRISINDA BULUNAN KARAR TASARISI SUNMAYI PLANLIYOR

İsrail'in geçtiğimiz cuma günü Filistin’in Batı Şeria bölgesinde 800 hektarlık araziye el koymasını kınayan Macron, Netanyahu'ya BM Güvenlik Konseyi'ne Gazze’de "acil ve kalıcı bir ateşkes" çağrısında bulunan karar taslağı sunma niyetinde olduğunu açıkladı. Macron, ayrıca Netanyahu’ya insani yardımların girişi için Gazze Şeridi’ne tüm geçiş noktalarını derhal açması çağrısında bulundu.


 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz