Meteoroloji'den O İller İçin Sarı Kodlu Uyarı!

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın beklendiği duyuruldu.

  • | Son Güncelleme:
  • | Yeni Günaydın

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, 'Sarı' uyarı koduyla vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği konusunda rapor yayınlandı. Buna göre, rüzgârın yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli, zaman zaman fırtına ve saatte 50 ila 90 kilometre hızla kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli rüzgar ve fırtınanın beklendiği duyurarak meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği konusunda uyarı yaptı.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, 'Sarı' uyarı koduyla bir meteorolojik uyarı raporu yayınlandı. Raporda paylaşılan bilgilere göre, rüzgârın yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli, zaman zaman fırtına ve saatte 50 ila 90 kilometre hızla kısa süreli kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Buna bağlı olarak ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri ile ulaşımda aksama gibi bazı sorunların meydana gelebileceği değerlendirilirken, yetkililer vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirtti. Bahsi geçen meteorolojik hadisenin akşam saat 03.00'da başlayıp, 21.00'a kadar etkili olması bekleniyor.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz